خانه / رپورتاژ آگهی / تاثیر پیشرفت تکنولوژی در موسیقی

تاثیر پیشرفت تکنولوژی در موسیقی

امروزه به هر جای شهر و حتی منزل خود نگاه کنیم آثار پیشرفت تکنولوژی و فن آوری های نوین را می بینیم .

در این مطلب سیر موزیک از گذشته دور و دستگاه گرامافون و نوار کاست تا ضبط دیجیتال و امکان دانلود موزیک از اینترنت را برایتان بصورت اجمالی بیان می کنیم .

این به نوعی سیری در تاریخ فرهنگ و هنر معاصر جهان نیز هست . تکنولوژی همه شئون زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده و عرضه هنر نیز مستثنی نیست .

البته راحتی و در دسترس بودن ، ارمغان تکنولوژی برای انسان امروزی است که بسیار مورد توجه و پسند است.

رپورتاژ آگهی
تاثیر پیشرفت تکنولوژی در موسیقی

پدران ما تعریف می کنند که در دوران جوانی آنها گرامافون وسیله پیشرفته پخش موزیک بود . صفحه گرامافون با اندازه بزرگش در آن زمان حامل نهایتا 1 آهنگ بود و با قرار گرفتن روی دستگاه گرامافون آن آهنگ پخش می شد . کیفیت نیز اصلا با امروز قابل قیاس نبود .

بعدها در دوران کودکی ما نوار کاست و ضبط صورت و بعدا واکمن وسایل پخش موزیک شدند. به لحاظ کیفیت پخش از گرامافون بشدت بهتر بودند ، اما باز هم ضعف های فراوانی داشتند . هرگز هم سن و سالان من جمع کردن نوار کاست توسط دستگاه ضبط را از یاد نخواهند برد .

در دهه های نزدیک تر موسیقی به ضبط دیجیتال رسید و با وسایلی مانند سی دی و دی وی دی می توانستیم تعداد زیادی آهنگ را بصورت فایل های دیجیتال داشته باشیم و با سی دی پلیر و دی وی دی پلیر آنها را پخش کنیم .

با آمدن اینترنت و امکان دانلود آهنگ  و دانلود آلبوم جدید ، موسیقی فراگیرتر شده است . دسترسی به موزیک های جدید دیگر شاید به چند لحظه زمان نیاز داشته باشد . دانلود آهنگ جدید حتی لحظاتی پس از انتشار آن نیز ممکن شده است .

این موارد باعث شده هر فردی با داشتن یک وسیله ارتباطی متصل به اینترنت و اتصال به اینترنت، بتواند به راحتی به هر آهنگی که بخواهد دسترسی داشته باشد .

اگه دوست دارید رایگان به هزاران آهنگ جدید و قدیمی دسترسی داشته باشید کافی است به سایت ایران آوا مراجعه کنید …

www . iranava . net

درباره‌ی docweb

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *