خانه / اعتیاد و مواد مخدر / با همسر معتاد چه کنیم

با همسر معتاد چه کنیم

اعتیاد و مواد مخدر
با همسر معتاد چه کنیم

با همسر معتاد چه کنیم ، شخصیت و رفتار او در میزان گرایش فرد به مواد مخدر بسیار مهم می باشد و معمولا کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند روی به مواد مخدر می آوردند.

با همسر معتاد چه کنیم ؟

آیا این افراد برای تغییر وضعیت خود به مواد مخدر روی می آورند ؟

خوب شاید خودتان هم بدانید ولی برای آنهایی که نمی دانند بگم که گاهی بعضی از افراد ، برای درمان وضعیت روی به موادی چون تریاک ، حشیش و.. می آورند و نمی دانند چه خطری منتظر آنهاست.

عوامل محیطی نیز نقش بسزایی در این عمر حائز اهمیت می باشد ، بزارید با یک مثال ساده توضیح بدم.فکر کنید شما در یک منطقه یا محله ای بزرگ شدید که به آسانی در آنجا مواد در اختیارتان قرار می گیرد و یا دوستانی در آن محله دارید که مصرف کننده یا فروشنده مواد باشند.پس احتمالا اینطوری گرایشتون به مواد بیشتر می شود.

خوب میرسم به سومین دلیل که عوامل خانوادگی می باشد.فضای روانی ناسالم در خانواده ، تنش در روابط میان زوجین ، براورده نشدن نیازهای عاطفی – احساسی فرد ، تحقیر ، ناکامی ، سرزنش ها و شکست های متوالی در زندگی مشترک ، از جمله مولفه های خانوادگی است که فرد را به مصرف مواد سوق می دهد .

عامل پزشکی در ترغیب فرد برای مصرف مواد مخدر چه اندازه موثر است ؟

پیام های پزشکی عامل چهارم می باشد.خوب معلوم است اگر کسی تشویق هه مصرف مواد شود بیشتر به سمت او می رود.

مخصوصا این دوره و زمونه که همه چی را پخش می کنند و بعضی ها حتی میگویند تو مواد بخوری اینجات خوب میشه  و حالت خوب میشه.شاید یک اتفاق و بیماری آن خوب شود آن هم شاید ولی به جاش صدتا بیماری دیگه آن را فرا می گیرد.

اعتیاد و مواد مخدر
با همسر معتاد چه کنیم

آیا زندگی با همسر معتاد را ادامه دهیم ؟

خیلی ساده بهتان بگویم اون هم این است که نمی شود این را تصمیم گرفت مگر اینکه با خودتان چندتا سوال بپرسید و جواب آنها را بدست آورید.

خوب مهمترین پرسش و اولین پرسش این است که آیا می تواند ترک کند؟

آیا تصمیمش جدی است؟

آیا به بقیه اهمیت می دهد؟(خانواده ، دوستان و… )

آیا خانواده ، زن و فرزندان برایش مهم هستند یا اینکه خانواده چندان برایش مهم نیست و تلاشی برای ترک نخواهد کرد ؟

مدت زمان مصرفش چقدر است ؟

مواد مصرفی او و صدماتی که دریافت می کند چقدر است ؟

باید خیلی قاطعانه گفت که اگر همسر معتاد ، شخصیتی خانواده مدار دارد و زندگی ، زن و بچه برایش در اولویت اول است ، به لحاظ شخصیتی و خلقی آرام است ، فحاش نیست ، دست بزن ندارد ، خسیس نیست و خانواده اش تامین اند و میزان موادی که مصرف می کند اندک است و نوع مواد مخدر مصرفی اش از جنس شیشه ، کراک و هرویین نیست و از همه مهمتر اینکه تصمیم جدی برای ترک و رفتن به کمپ دارد ، می توان به آینده ی رابطه و بازگشت او به زندگی سالم امیدوار بود .

اما اگر فرد مدت زمان زیادی مصرف مواد دارد یا از مواد مخدر صنعتی همچون شیشه و کراک استفاده می کند و میزان مصرفش بالاست و بارها تصمیم به ترک گرفته اما هرگز موفق نشده است ، زندگی با او بی فایده است .

درباره‌ی docweb

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *